can radyo facebookcan radyo twitercan radyo youtubecan radyo google pluscan radyo canlı dinlecan radyo kayseri

Üye Ol

 

 

CAN RADYO YAYIN TEKNOLOJİSİ

Can Radyo Stüdyolarında dünyanın önde gelen radyo otomasyon sistemleri kullanılmaktadır. Dijital On-Air ve prodüksiyon mixerleri ile yayın kalitemiz maksimum seviyede tutulmaktadır.

 

    Ana yayın çıkışımız için kullanılan Audio Processor dışında internet yayın kalitesine de aynı özeni gösteren Can Radyo internet yayını içinde BW Dspx FM marka Audio Processor kullanmaktadır.

 

 

Dünyanın önde gelen "Radyo Vericisi" ve "Radyo Linki" üreticilerinden RVR marka vericilerimiz ve linklerimiz ile gücümüzü perçinledik.

 

Türkiye'de TMC yayını (Traffic Message Channel) lisansına sahip ikinci radyo istasyonuyuz. RDBS yayın sistemimizle hem RDS (Radyo Data System) yayınını hemde TMC (Traffic Message Channel) yayını yapmaktayız.

 

 

Evrensel adıyla TMC, Türkiye'deki adıyla TBS (Trafik Bilgi Sistemi) yayını ile TMC özelliğine sahip Navigasyon Cihazlarında yol durumu anlık olarak verilmektedir. 

 

 

Can Radyo'da dünyanın önde gelen yayıncılık teknolojileri kullanılırken, hem yayının her anı kayıt altına alınmakta hemde kontrol edilmektedir.

 

 

Uzak bağlantılarla verici sorunları, radyo link sorunları olması durumunda birbirlerine "stick" edilmiş yedek cihazlar devreye girmektedir.

 

 

 

 

Tüm yayın sistemimiz 24 saat kayıt edilmekte, kontrol altında tutulmaktadır.

 

 

R3 yayın lisansına sahip yerel bir radyo olmamıza rağmen iPhone, Android, iPad, Tablet PC, iTouch ve Smart TV yayınlarımızla her geçen gün daha büyümekte ve sınırları ortadan kaldırmaktayız...

 

 

Can Radyo'nun "Ücretsiz"  iPhone, iPad, iTouch, Android Telefon, Tablet PC, Smart TV Uygulama linkleri aşağıdadır... Tıkla İndir...

 

Can Radyo iPhone, iPad, iTouch Uygulamasını indir!     

iOs indirme sayısı 15.05.2014 itibarı ile 42.000'den fazladır...

 

 

Can Radyo Android Telefon, Tablet PC, Smart TV Uygulamasını indir! 

Android indirme sayısı 15.05.2014 itibarı ile 36.000'den fazladır... 

 

 

Çok yakında masa üstü ve diz üstü bilgisayarlar için özel uygulamamız yayında!

 

 

Çok yakında Windows 8 için özel uygulamamız yayında! Can Radyo varken sınır yok! Aç Radyonun Sesini ®...